Kino Plenerowe w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze

31 maja 2019

Zapraszamy serdecznie do udziału w cyklu wydarzeń organizowanych w ramach projektu Kino Plenerowe w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze .
Celem projektujest zaprezentowanie najnowszych zdigitalizowanych materiałów filmowych w zasobie Archiwum Państwowego w Zielonej Górze.

W dniu 31 maja i 7 czerwca zapraszamy na godzinę 19:00.

 

Repertuar:

10 maja – Migawki z życia w Lubuskim – zobaczymy 7 filmów, wśród których będzie: reportaż z obchodów Winobrania w Zielonej Górze w 1958 roku, dwie Lubuskie Kroniki Filmowe z 1959 roku, film „Kamera i czas", a w nim przegląd ważniejszych wydarzeń z lat 1958-1964 w oparciu o kroniki i inne materiały archiwalne Lubuskiego Klubu Filmowego, reportaż z pobytu Jurija Gagarina na Ziemi Lubuskiej z okazji święta 22 lipca 1961 roku, film propagandowy z 1959 roku o potrzebie higieny osobistej oraz reportaż z 1961 roku o opiece medycznej  na przykładzie Szpitala Powiatowego we Wschowie i społecznej na przykładzie Domu Dziecka w Chociulach.

 

17 maja -  Ziemia Lubuska w drugiej połowie lat 60 – zobaczymy 7 filmów z lat 1965-1969, wśród nich: przegląd wydarzeń na Ziemi Lubuskiej w ramach „Lubuskiego Przeglądu Filmowego” oraz reportaż „Spotkanie” dotyczący obchodów 19 rocznicy podpisania Układu Zgorzeleckiego, jakie odbyło się 19 lipca 1969 roku w Zielonej Górze z udziałem delegacji z Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

 

31 maja - A co słychać w lubuskiej kulturze? – zobaczymy filmy poświęcone wydarzeniom kulturalnym, jak: Lubuskie Lato Filmowe, Międzynarodowy Festiwal Zespołów Pieśni i Tańca, Złote Grono oraz występy artystów na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w 1974 roku.

 

7 czerwca - Budujemy, odbudowujemy, produkujemy -  zobaczymy filmy z lat sześćdziesiątych poświęcone inicjatywom budowlanym w województwie zielonogórskim, reportaż o pracy Lubuskich Zakładów Aparatów Elektrycznych „Lumel” w Zielonej Górze oraz Gorzowskich Zakładów Włókien Sztucznych „Stilon”. Pokaz zakończy film instruktażowy  o nowoczesnych procesach obróbki metali stosowanych w zielonogórskim Zastalu.

 

Miejsce: Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, Al. Wojska Polskiego 67A

Zapraszamy!

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-05-31
Data publikacji:2019-05-31
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Marcin Nowak
Liczba odwiedzin:2179