Archiwum Państwowe w Zielonej Górze



Archiwa Rodzinne Niepodległej

30 lipca 2019

Chcesz się dowiedzieć, jak praktycznie chronić cenne rodzinne fotografie
i dokumenty? – zgłoś się do nas

Szanowni Państwo,

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych oraz archiwa państwowe uruchomiły projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej. Naszym celem jest udzielenie Państwu pomocy w zabezpieczeniu oraz opisaniu przechowywanych w Państwa szufladach rodzinnych zdjęć i dokumentów obrazujących historię życia Państwa rodzin.

Jeśli chcieliby Państwo:

- dowiedzieć się, jak należy przechowywać Wasze rodzinne archiwalia, tak, aby służyły kolejnym pokoleniom;

- poznać możliwości zabezpieczania i konserwacji swoich zbiorów w warunkach domowych;

- dowiedzieć się, co zrobić, kiedy już się coś nam zniszczy;

- nauczyć się porządkowania i opisywania swoich zbiorów, aby kolejne pokolenia nie miały problemów z rozpoznaniem członków swojej rodziny i aby poszukiwania własnych korzeni były łatwiejsze;

zapraszamy do kontaktu.

Archiwum Państwowe w Zielonej Górze uruchomiło dla Państwa Punkt Konsultacyjny, w którym czekamy na Państwa pytania i problemy.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z następującymi osobami:

Beata Grelewicz, e-mail: b.grelewicz@archiwum.zgora.pl, tel.: 68 329-98-01 w. 313

Angelika Wójtowicz, e-mail: a.wojtowicz@archiwum.zgora.pl, tel: 68 329-98-01, w. 314

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00

W przypadku cennej dokumentacji, obrazującej rolę Państwa Rodziny w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w odbudowywaniu Państwa Polskiego i uczestniczeniu w życiu kulturalnym, społecznym i politycznym naszego regionu istnieje możliwość bezpłatnego zeskanowania posiadanych przez Państwa zbiorów w naszej pracowni digitalizacji na profesjonalnym sprzęcie, celem ich zabezpieczenia i szerokiego udostępnienia.

A może niektórzy z Państwa chcieliby nam powierzyć swoje oryginały, przyczyniając się w ten sposób do wieczystego ich zabezpieczenia w komfortowych warunkach magazynowych naszego archiwum oraz wzbogacenia naszego zasobu. Darczyńcy mile widziani.

Wszelkie szczegóły do uzgodnienia w Punkcie Konsultacyjnym.

Już dziś zapraszamy także do udziału w naszych wrześniowych warsztatach z udziałem Pani konserwator, która omówi największe zagrożenia, jakie czyhają na Państwa domowe zbiory, w sposób praktyczny pokaże Państwu, jak można w warunkach domowych wyczyścić stare fotografie, dokumenty, listy itp. oraz jak je zabezpieczyć. Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne prezenty w postaci opakowań ochronnych na dokumenty i fotografie.

O dokładnym terminie poinformujemy Państwa na naszej stronie internetowej oraz naszym profilu na Facebooku. Informacji w tej sprawie udzielać będzie również Punkt Konsultacyjny.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-07-30
Data publikacji:2019-07-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Marcin Nowak
Liczba odwiedzin:2827