Strona główna

Najnowsze aktualności

OGRANICZENIE FUNKCJONOWANIA ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE DO ODWOŁANIA

30 marca 2020

W związku z przeciwdziałaniem epidemii wywołanej rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o bezpieczeństwo Szanownych Państwa i pracowników przypominamy o ograniczeniu działalności Archiwum. W związku z wydanym przez Ministra Zdrowia rozporządzeniem z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491), a następnie zmieniającym je rozporządzeniem z dnia 24 marca 2020 r. (Dz. U. poz. 522), przypominamy, że Archiwum Państwowe w Zielonej Górze ograniczyło również swe kontakty wyłącznie do formy korespondencyjnej.

Będziemy zobowiązani jeżeli w sprawach będących w kompetencji Archiwum zechcą Państwo skierować zapytanie wyłącznie na adres e-mail: sekretariat@archiwum.zgora.pl lub uzyskać informację telefoniczną pod nr 68 329 98 01 / 68 329 98 02. Dokumenty wymagające zachowania formy papierowej prosimy przesyłać za pośrednictwem poczty.

Dodatkowo przypominamy, że w serwisie Szukaj w Archiwach można przeglądać wszystkie opisy i skany materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Zielonej Górze.

Za powyższe utrudnienia bardzo przepraszamy

Czytaj więcej o: OGRANICZENIE FUNKCJONOWANIA ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE DO ODWOŁANIA

Postępowanie z dokumentacją w związku z wykonywaniem pracy zdalnej

24 marca 2020

W związku z art. 3 Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. 2020 poz. 374), który dopuścił możliwość polecenia pracownikowi wykonywanie pracy, poza miejscem jej stałego wykonywania (tzw. praca zdalna) uprzejmie informujemy, iż na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych pod adresem
https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnosci/5152-post%C4%99powanie-z-dokumentacj%C4%85-w-zwi%C4%85zku-z-wykonywaniem-pracy-zdalnej
zostały zamieszczone najważniejsze zasady postępowania z dokumentacją. Mogą one być przydatne zarówno dla pracowników jak i kierowników państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych wprowadzających pracę zdalną. Poniższe zalecenia oparte są na zapisach ogólnych Instrukcji Kancelaryjnej, która wdrożona w urzędzie pozostaje najważniejszym dokumentem w tym zakresie.

Czytaj więcej o: Postępowanie z dokumentacją w związku z wykonywaniem pracy zdalnej

Pracownia Naukowa nieczynna do odwołania

11 marca 2020

Szanowni Państwo,
z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne wywołane koronawirusem SARS-CoV-2 informujemy, że od 12 marca 2020 r. do odwołania pracownia naukowa Archiwum Państwowego w Zielonej Górze będzie nieczynna.

 

Czytaj więcej o: Pracownia Naukowa nieczynna do odwołania
Przejdź do -

Doroczne zebranie pracowników

27 lutego 2020

26 lutego 2020 r. w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze odbyło się doroczne zebranie pracowników, w którym udział wziął dr Paweł Pietrzyk, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.

Czytaj więcej o: Doroczne zebranie pracowników
Przejdź do - Stary%20Rynek

Miasto w budowie - wystawa online

21 lutego 2020

Przezentujemy Państwu cyfrową wersję wystawy „Miasto w budowie - rozbudowa powojennej Zielonej Góry w fotografii”.

Czytaj więcej o: Miasto w budowie - wystawa online
Przejdź do - Wojewoda%20i%20działacze%20opozycji%20antykomunistycznej%20rozmawiają%20o%20planach%20na%20przyszłość

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych

13 lutego 2020

12 lutego 2020 r. w sali konferencyjnej Archiwum Państwowego w Zielonej Górze odbyło się posiedzenie Wojewódzkiej Rady do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. W posiedzeniu udział wziął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Maciej Mamet
Czytaj więcej o: Posiedzenie Wojewódzkiej Rady do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych
Przejdź do -

Odwiedziny licealistów ze Zgorzelca

22 stycznia 2020

21 stycznia 2020 odwiedzili nas uczniowie pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

W trakcie lekcji archiwalnej dowiedzieli się czym są i jakie są kompetencje archiwów państwowych. Zapoznali się z kompetencjami i zadaniami, jakie archiwa realizują. Punktem kulminacyjnym był jak zwykle pokaz najciekawszych materiałów z naszego zasobu.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!


---

Wszystkich zainteresowanych lekcjami archiwalnymi i zwiedzaniem archiwum zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie oraz do kontaktu.

Czytaj więcej o: Odwiedziny licealistów ze Zgorzelca
Przejdź do -

Warsztaty konserwatorskie w ramach projektu "Archiwa Rodzinne Niepodległej" - podsumowanie

18 listopada 2019
Przejdź do - 1.%20Konferencja%20Działalność%20zbrodnicza%20sądów%20zielonogórskich%20w%20czasach%20PRL,%20fot.%20Angelika%20Wójtowicz/APZG

Działalność zbrodnicza sądów zielonogórskich w czasach PRL - relacja z konferencji

13 listopada 2019

7 listopada 2019 roku w siedzibie Archiwum Państwowego w Zielonej Górze przy Alei Wojska Polskiego 67 a odbyła się II edycja konferencji naukowej Człowiek wobec systemów totalitarnych na Środkowym Nadodrzu 1933-1989, której tematem była Działalność zbrodnicza sądów zielonogórskich w czasach PRL.

Czytaj więcej o: Działalność zbrodnicza sądów zielonogórskich w czasach PRL - relacja z konferencji
Przejdź do - Zaproszenie

Zaproszenie na warszaty konserwatorskie w ramach projektu Archiwa rodzinne Niepodległej

4 września 2019

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

30 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 13.00 oraz 16.00 w Sali Konferencyjnej Archiwum Państwowego w Zielonej Górze odbędą się praktyczne warsztaty konserwatorskie przeprowadzone w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej przez specjalistę z dziedziny konserwacji papieru i skóry mgr Joannę Ogińską.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na warszaty konserwatorskie w ramach projektu Archiwa rodzinne Niepodległej