Międzynarodowy Dzień Archiwów 2015

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

21 maja 2015

Program Obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów 
w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze w dniach 12-13 czerwca 2015 r.

 Obchody Międzynarodowego Dnia Archiwów w Zielonej Górze odbywać się będą w siedzibie Archiwum Państwowego w Zielonej Górze przy Al. Wojska Polskiego 67a w dniach 12-13 czerwca (piątek-sobota) pod hasłem: „ARCHIWUM JEST NAJ…”

12 czerwca godz. 12.00 – w ramach akcji „Archiwa Rodzinne” zorganizowane zostanie spotkanie z Edwardem Daszkiewiczem (Sybirakiem), który opowie o niezwykle ciekawych losach swojej rodziny i zgromadzonych przez siebie pamiątkach rodzinnych. Spotkanie to adresowane jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich. Jego celem jest zwrócenie uwagi na losy pokolenia dziadków i zachęcenie do zbierania rodzinnych pamiątek i zostania „Rodzinnym Archiwistą”.

13 czerwca (sobota) w godz. 10.00-15.00 będzie można zwiedzać budynek Archiwum Państwowego w Zielonej Górze przy Al. Wojska Polskiego 67a, w tym również pomieszczenia na co dzień niedostępne dla korzystających
(m.in. komora fumigacyjna, magazyny archiwalne, pracownia digitalizacji, pracownia konserwacji). Po Archiwum będzie się można poruszać również szklakiem „Naj….”.  Osoby odwiedzające otrzymają plan budynku, z zaznaczonymi punktami, w których będzie można zobaczyć i posłuchać o tym, jakie archiwalia zgromadzone w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze są „najstarsze, największe, najmniejsze, najcięższe, najdziwniejsze, najczęściej wypożyczane, najlepiej zakonserwowane, najbarwniejsze, najzabawniejsze, najsmaczniejsze, najdłuższe”. Wszelkich informacji o poszczególnych kategoriach „naj…” udzielą pracownicy merytoryczni archiwum.

O godz. 10. 30 w sali wystawowej Archiwum odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Manu propria - podpisy władców na dokumentach w zasobie Archiwum Państwowego w Zielonej Górze”.   

O godz. 11.00 planuje się promocję filmu pt. „Było sobie archiwum. Tajemniczy zawód – archiwista”, w którym zielonogórscy archiwiści spróbują wyjaśnić, na czym polega ich zawód. Kolejne emisje filmu o godz. 12.00, 13.00 i 14.00.

Dodatkowe informacje na naszym profilu na Facebooku.

 

Plakat - Międzynarodowy Dzień Archiwów 2015

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-21
Data publikacji:2015-05-21
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:10642