Zaproszenie na warszaty konserwatorskie w ramach projektu Archiwa rodzinne Niepodległej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 września 2019

 

 

SZANOWNI PAŃSTWO,

30 września 2019 roku (poniedziałek) o godzinie 13.00 oraz 16.00 w Sali Konferencyjnej Archiwum Państwowego w Zielonej Górze odbędą się praktyczne warsztaty konserwatorskie przeprowadzone w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej przez specjalistę z dziedziny konserwacji papieru i skóry mgr Joannę Ogińską.

Warsztaty skierowane są do osób, które posiadają w swoich domach dokumentację obrazującą rolę Państwa Rodziny w odzyskaniu przez Polskę niepodległości, w odbudowywaniu Państwa Polskiego i uczestniczeniu w życiu kulturalnym, społecznym i politycznym naszego regionu, a także innego rodzaju rodzinne pamiątki, zdjęcia, papierowe dokumenty, listy itp. i chcieliby się dowiedzieć, jak je w warunkach domowych przechowywać i zabezpieczyć, tak, aby przetrwały dla kolejnych pokoleń.

ZAPRASZAMY DO NAS ZE SWOIMI ZBIORAMI

 

Podczas warsztatów dowiecie się Państwo:

- jak ocenić stan zachowania rodzinnych zbiorów i dobrać do nich odpowiedni sposób postępowania i materiały do ich właściwego przechowywania

- w jakich warunkach przechowywać rodzinne archiwa i kolekcje, aby służyły kolejnym pokoleniom

- poznacie podstawowe metody konserwacji dokumentów papierowych, listów, fotografii itp. jak oczyszczanie, prostowanie, drobne naprawy)

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do praktycznego przećwiczenia zdobytej wiedzy, konserwując na miejscu przyniesione ze sobą materiały, pod czujnym okiem specjalisty z dziedziny konserwacji papieru i skóry, przy użyciu materiałów otrzymanych podczas warsztatów.

Udostępnione podczas warsztatów materiały do konserwacji i bezpiecznego przechowywania w postaci obwolut i pudeł do przechowywania fotografii, teczek bezkwasowych do przechowywania materiałów papierowych, gąbek i pędzli do czyszczenia,  będzie można zabrać ze sobą do domu, aby móc samodzielnie wykorzystywać je podczas zabezpieczania rodzinnych zbiorów.

 UDZIAŁ W WARSZATACH JEST BEZPŁATNY

Prosimy jedynie o zgłoszenie swojego uczestnictwa na poniższe adresy mailowe lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00

Beata Grelewicz, e-mail: b.grelewicz@archiwum.zgora.pl, tel.: 68 329-98-01, w. 313

Angelika Wójtowicz, e-mail: a.wojtowicz@archiwum.zgora.pl, tel: 68 329-98-01, w. 314

 

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zaproszenie

    Zaproszenie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-09-04
Data publikacji:2019-09-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Marcin Nowak
Liczba odwiedzin:2654