Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych - Academica

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

19 maja 2015

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Archiwum Państwowe w Zielonej Górze, jako pierwsza instytucja w Zielonej Górze (druga w województwie lubuskim), przystąpiło do Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica. Każdy chętny, po zapoznaniu się i zaakceptowaniu Regulaminu będzie mógł bez przeszkód korzystać ze wszystkich funkcji systemu na terminalu w Czytelni Archiwum.

CWPN Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dzięki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu pracy na terminalu w bibliotece, z której korzysta na co dzień. Rezerwacji wybranych książek i czasopism można dokonywać z dowolnego komputera podłączonego do Internetu po zarejestrowaniu się w bibliotece. Publikacje należące do domeny publicznej, kategorii Open Access oraz pozyskane w ramach licencji niewyłącznych będą dostępne bez żadnych ograniczeń również z komputerów prywatnych.

Warto podkreślić, że system Academica jest całkowicie darmowy i nie przewiduje wnoszenia jakichkolwiek opłat.

Terminal dostępny jest w godzinach pracy czytelni (poniedziałek 8.00-18.00, wtorek - piątek 8.00-16.00).

Na wszelkie pytanie chętnie odpowie Maciej Mamet
email: m.mamet@archiwum.zgora.pl
tel. 68 329 98 01 wew. 304

Więcej informacji na stronie projektu: academica.edu.pl
Regulamin: Regulamin użytkownika

Projekt Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową finansowany jest z funduszy Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3: Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-05-19
Data publikacji:2015-05-19
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2689